Dofinansowanie do wymiany dachu z eternitu !!!

Szanowni Państwo,
W związku z tym, że od 15 grudnia rolnicy mogą składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na dofinansowanie do wymiany dachu z azbestu na budynkach służących do produkcji rolniczej,  podsyłamy najważniejsze informacje dotyczące akcji.

Jaki jest warunek otrzymania dofinansowania?
Osoby składające wniosek muszą mieć nadany numer w ewidencji producentów rolnych i być właścicielem lub współwłaścicielem budynku, na którym wymieniane jest pokrycie. Wymiana musi objąć cały dach, a jego powierzchnia nie może przekraczać 500 m2. Maksymalne dofinansowanie wynosi 20 tysięcy złotych.

Dlaczego należy wymienić pokrycia z azbestem?
Eternit może być powodem poważnych problemów zdrowotnych. Szczególnie narażony jest układ oddechowy. Problematyczne dla środowiska jest także składowanie odpadów zawierających azbest. Zdjęcie z dachu szkodliwych materiałów należy zlecić profesjonalnej firmie, która odpowiednio zabezpieczy teren i osoby demontujące pokrycie oraz zutylizuje je we właściwy dla środowiska sposób, zgodnie z prawem.

Co zamiast azbestu?
Warto skorzystać z dofinansowania i wymienić szkodliwy eternit na wytrzymały materiał jakim jest blacha trapezowa, która posłuży długie lata. Produkty te są wytwarzane ze stali pochodzącej z najlepszych europejskich hut. Szeroka gama kolorystyczna i zróżnicowana oferta powłok pozwala dopasować materiał w 100% do potrzeb inwestorów. Na budynkach gospodarskich z pewnością doskonale się sprawdzi ekonomiczna, a jednocześnie wysokojakościowa blacha trapezowa.

Kiedy złożyć wniosek?
Wnioski można składać od 15 grudnia do 12 stycznia 2024 r., wyłącznie drogą elektroniczną. Warto przypomnieć, że zgodnie z prawem azbest musi zniknąć z wszystkich budynków do końca 2033 roku.

Więcej informacji o składaniu wniosków można znaleźć na stronie ARiMR: https://www.gov.pl/web/arimr/kpo-dofinansowanie…

 
 
 
Posted in aktualności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.